Dyżur wakacyjny w miesiącu lipcu 2019 roku w dniach:

od 01 lipca 2019r. (poniedziałek) do 26 lipca 2019r. (piątek) pełni:

Przedszkole nr 1 im. Jana Brzechwy w Działdowie ul. Grunwaldzka 2.

Ilość miejsc na dyżur – 129.

Dyżur wakacyjny w miesiącu sierpniu 2019 roku w dniach:

od 01 sierpnia 2019r. (czwartek) do 27 sierpnia 2019r. (wtorek) pełni:

Przedszkole nr 4 w Działdowie ul. Mrongowiusza 7.

Ilość miejsc na dyżur – 150.

ZASADY ORGANIZACJI DYŻURU WAKACYJNEGO W PRZEDSZKOLACH

W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

1. Dyżur wakacyjny jest organizowany dla dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2018/2019 do przedszkoli prowadzonych przez Gminę-Miasto Działdowo.

1. Termin składania wniosku o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny w dyżurujących przedszkolach trwa od 13 maja (poniedziałek) do 30 maja 2019r.(czwartek) w godzinach od 7:30 – 15:00

1. Wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny do dyżurującego przedszkola rodzice pobierają

w przedszkolu, do którego uczęszcza dziecko – karta musi być ostemplowana przez przedszkole z którego pobrano kartę.

1. Jeżeli rodzic zapisuje dziecko do więcej niż jednej placówki, wypełnia wniosek zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny do każdego przedszkola oddzielnie.

1. Wypełniony wniosek zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny rodzice składają osobiście w wybranej placówce dyżurującej.

1. Dyrektor przedszkola pełniącego dyżur powołuje Komisję kwalifikującą dzieci na dyżur wakacyjny.

1. Lista dzieci przyjętych na dyżur wakacyjny w danym przedszkolu zostanie wywieszona

10 czerwca 2019r. (poniedziałek) o godzinie 14.00 na tablicy informacyjnej w holu przedszkola pełniącego dyżur.

1. Od 11 czerwca 2019r. (wtorek) do 18 czerwca 2019r. (wtorek) rodzice potwierdzają wolę zapisu dziecka na dyżur wakacyjny do przedszkola, do którego dziecko zostało zakwalifikowane.

1. Nie potwierdzenie woli uczęszczania dziecka na dyżur wakacyjny w w/w terminie równoznaczne jest

z rezygnacją z dyżuru wakacyjnego.

1. Opłatę za wyżywienie do przedszkola dyżurującego należy dokonać w wyznaczonych terminach:

– w miesiącu lipcu 2019r. od dnia 01.07.2019r. (poniedziałek) do 03.07.2019r. (środa)

– w miesiącu sierpniu 2019r. od dnia 01.08.2019r. (czwartek) do 05.08.2019r. (poniedziałek)

1. W treści przelewu trzeba wpisać: „opłata za żywienie na dyżurze wakacyjnym w Przedszkolu nr…

w Działdowie – imię i nazwisko dziecka”.

1. Wysokość opłaty za wyżywienie jest naliczana wg obowiązującej stawki w danym przedszkolu. Zwroty

z tytułu nieobecności dziecka w placówce dyżurującej będą dokonywane ostatniego dnia miesiąca dyżuru.

1. Ilość miejsc w przedszkolu dyżurującym określa dyrektor placówki wspólnie z organem prowadzącym. Podaje do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie informacji na stronie internetowej przedszkola dyżurującego oraz na tablicy informacyjnej w przedszkolu dyżurującym.

1. Pierwszeństwo w przyjęciu na dyżur wakacyjny mają dzieci uczęszczające do dyżurującego przedszkola, a następnie dzieci z innych przedszkoli. W sytuacji większej ilości zgłoszonych dzieci niż miejsc w przedszkolu dyżurującym, o przyjęciu dziecka na dyżur zadecyduje data i godzina wpływu wniosku zgłoszenia dziecka.

1. W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci rodziców pracujących oraz dzieci, których rodzice nie zalegają z opłatami za świadczenia przedszkolne.

1. Przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny, które zostało zgłoszone po upływie wyznaczonego terminu, może nastąpić w przypadku wolnych miejsc i jest uzależnione od decyzji dyrektora dyżurującego przedszkola.