Dnia 9 czerwca 2019 roku w Przedszkolu nr 1 w Działdowie odbył się drugi wewnętrzny konkurs wiedzy z języka angielskiego pod nazwą Summer English Contest. Przedszkolaki z 3 najstarszych grup rywalizowały drużynowo w 5 konkurencjach w których można było zdobyć maksymalnie 50 punktów. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą oraz znajomością zagadnień z zakresu słownictwa, a także budowy wypowiedzi. Końcowa klasyfikacja konkursu prezentuje się następująco:

1. miejsce – grupa ŻABKI (49/50 pkt)
2. miejsce [po dogrywce z grupą MISIE] – grupa KRASNOLUDKI (47,5/50 pkt)
3. miejsce [ po dogrywce z grupą KRASNOLUDKI] – grupa MISIE (47/50 pkt)

Rywalizacja była niezwykle zacięta. Po konkursie dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz drobne upominki rzeczowe. Nad przebiegiem konkursu czuwali – pracujący na codzień z dziećmi, organizator konkursu – Pan Patryk Szymański oraz gość specjalny – Pani Wioletta Brzozowska – wieloletni nauczyciel j. angielskiego w Gimnazjum nr 1, obecnie lektor i metodyk w British House.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, życząc wszystkiego najlepszego w ich dalszej drodze edukacyjnej w szkole podstawowej.