21 marca 2018 w naszym przedszkolu odbyło się powitanie wiosny pod hasłem „Zdrowo się ruszamy i wiosnę witamy”.

Przygotowania do tej uroczystości odbywały się we wszystkich grupach już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszy, rymowanek, wykonanie Marzanny i dekoracji wiosennych.

W tym roku postanowiliśmy uczcić nadejście wiosny tańcem oraz konkursem „Mody wiosennej”.

W konkursie wzięły udział Modelki i Modele ze wszystkich grup przedszkolnych. Nie zawiodła pomysłowość rodziców i dzieci. Kreacje przygotowano według własnych pomysłów. Po wybiegu spacerowały: żabki, bociany, wiosenki oraz wiele innych cudownych wiosennych postaci. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni skromnymi upominkami.

Zabawy taneczno-ruchowe poprowadziły nauczycielki prowadzące w naszym przedszkolu zajęcia rytmiczno -taneczne. Radosny nastrój zabawy udzielił się wszystkim . Taniec i śpiew rozbrzmiewał w cały przedszkolu.

Następnie z Marzanną, grzechotkami i pomponami przemaszerowaliśmy ulicami miasta, aby powitać długo oczekiwaną wiosnę. Mimo mroźnej pogody na twarzach dzieci zajaśniało słońce.

Dla całego przedszkola był to niezwykły dzień, który będziemy miło wspominać.